Smysl života (Míša Gřešková)

10. listopadu 2015 v 20:00 | Kerr
Neskutečně silný a poutavý článek o životě z pohledu Míši, který vám rozhodně otevře oči.

____________________________________________________________________________________________________________
Dneska jsem se ale zcela náhodně dostala do kontaktu se svým strejdou, je mu 40, umírá na rakovinu a vypadá hůř jako jeho otec. 5 minut od odchodu z jeho bytu z mých a máminých úst několikrát po sobě zaznělo: to je strašné.
Mamka prohodila něco o smyslu života, mé myšlenky okamžitě přepnuly k hodinám psychologie a pak sobecky k mojí osobě. Popadla mě hrozná úzkost a panika, tohle se může stát každému z nás, nemoc, smrt … A vlastně nevím co je horší.
Jednoho dne umřeme, nikdo neví jestli to bude za 50 let nebo 5 dní, blik a nejsme, ale co ta druhá varianta? Co ta možnost, že blik a všechno je špatně? Jediné na co se zmůžeš je dojít si na záchod - v lepším případě. Přesně slyším hlasy teenagerů: však mám čas.

Jasně, pár týdnů a mám autoškolu, pár měsíců a mám maturitu, ale co pak? Mám dva papíry a co s nimi? DO té doby každý dostaneme spoustu příležitostí, kdy můžeme dát svému životu smysl, ale v tu chvíli je to pro mě rozhodující okamžik. Můžeme se schovat - za rodiče, za zaměstnavatele, kteří nám budou vyplňovat NÁŠ čas, nebo můžeme dát svému životu smysl a postavit se na nohy, můžeme všechny ty momenty, které nás složily na kolena, vzít a díky nim vstát silnější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama