Helena Longinová; Posedlost (Jamie Williams)

13. listopadu 2015 v 12:00 | Fakynn
Kniha plná zvratů a lásky, kterou bych si s chutí přečetla a určitě se po ni kouknu v knihovně, protože díky recenzi bloggerky Jamie Williams z blogu www.liscidoupeknih.blogspot.cz, kde schytala krásných 85%, mne těžce navnadila si přečíst opět něco o milování.
____________________________________________________________________________________________________

Shrnutí: Kniha není hloupým plytkým románkem pro dívky, jak by se dalo očekávat. Ano, přiznávám, můj prvotní názor nebyl zrovna valný, neočekávala jsem od knihy nic extra. Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale to proto, že autorčin styl je trochu neobvyklý. Nelibuje si v dlouhých popisných souvětích, spíše vše říká tak nějak úsečné. Jelikož jsem tvor opisný, bylo to pro mne trochu nezvyklé, ale jakmile jsem si více zvykla, pochopila jsem genialitu díla. Strašně se mi líbí, že je to vlastně dílo z dřívější doby, ale přesto tak neskutečně aktuální.
Upřímně jsem nevěděla, co od díla čekat. Bála jsem se, že to bude něco, co mě nebude bavit a co budu dočítat jen se sebezapřením. Ale nakonec jsem se dobře pobavila! Byly chvíle, kdy jsem se smála, ale i chvíle, kdy jsem ronila slzy, jak to má ve správné knize být.
Ačkoliv se člověk ze začátku bude pravděpodobně trochu ztrácet mezi minulostí a přítomností, jelikož autorka mezi dvěma časy skáče bez varování a označení, nakonec si to užije.

Vlastní názor: No, nemohu být nespokojená. Snad jen ubrat nějaká procenta za to, jak otevřené konce v obou částech, alespoň dle mě, jsou. Kniha je i tak geniálním společníkem pro volné večery, kdy se chcete jen nechat unášet na vlnách příběhu a nemuset nic řešit. Myslím, že i tak ve vás ale... něco zanechá a donutí o sobě přemýšlet.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama